ViaSea Akvaryum Giriş Ücreti & Yol Tarifi Nasıl Gidilir?

Hazır okullar kapanmış, bayram ve yaz tatili gelmişken çocukları  hem karne hediyesi hem de unutamayacakları farklı bir aktivite ile sevindirmek ister misiniz? Tabii ViaSea Akvaryum giriş ücreti yazımız çocuklardan daha çok anne-babaları mutlu etmek için kale alındı. Bilet fiyatları ne kadar, öğrenci indirimi var mı, kampanya var mı gibi sorularınıza burada cevap bulabilirsiniz.

viasea-akvaryum-timsah-park-kurallari

ViaSea Akvaryum Nerede?

İstanbul’un en uzun sualtı tüneli olan ViaSea Akvaryum Tuzla ilçesindeki Viaport Marina AVM içerisinde yer alıyor.

Adres: Cami Mh. Balıkçılar Sokak U Blok 20 U, D:226, 34940 Tuzla / İstanbul / TÜRKİYE

ViaSea Akvaryum ve Timsah Park’ Nasıl Gidilir?

ViaSea Akvaryum ve Timsah Park, hem toplu taşıma hem de özel araç ile kolayca erişilebilir konumu sayesinde ziyaretçilerine rahat bir ulaşım imkanı sunmaktadır. Bu eğlenceli ve eğitici parkı ziyaret ederek deniz canlılarını ve timsahları yakından gözlemleyebilirsiniz. Alana ulaşmak içinse aşağıdaki yollardan birini tercih edebilirsiniz:

Toplu Taşıma ile Ulaşım:

  • Otobüs: İstanbul’un çeşitli bölgelerinden kalkan belediye otobüsler ile Tuzla’ya ulaşabilirsiniz. Tuzla’ya geldikten sonra kısa bir yürüyüş ile Viaport Marina’ya gidebilirsiniz.
  • Marmaray: Marmaray hattını kullanarak Tuzla durağında inebilirsiniz. Buradan taksi veya dolmuş ile Viaport Marina’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Minibüs: Anadolu Yakası’nın Pendik, Kartal gibi birçok noktasından kalkan minibüsler ile doğrudan Tuzla’ya ulaşabilir, ardından Viaport Marina’ya yürüyerek veya kısa bir taksi yolculuğu ile varabilirsiniz.

Özel Araç ile Ulaşım:

  • Anadolu Yakası’ndan: E-5 Karayolu veya TEM Otoyolu’nu kullanarak Tuzla çıkışına doğru ilerleyin. Tuzla tabelalarını takip ederek Viaport Marina’ya kolayca ulaşabilirsiniz. AVM içerisinde otopark imkanı mevcuttur.
  • Avrupa Yakası’ndan: Köprülerden geçerek Anadolu Yakası’na ulaştıktan sonra, E-5 Karayolu veya TEM Otoyolu’nu kullanarak Tuzla’ya doğru devam edin. Tuzla tabelalarını takip ederek Viaport Marina’ya ulaşabilirsiniz.

ViaSea Akvaryum Bilet Fiyatları Ne Kadar?

ViaSea Akvaryum giriş ücreti farklı yaş gruplarına ve öğrenci olup olmadığınıza göre farklılık gösteriyor.

0-3 Yaş Ücretsiz
3-12 Yaş 299TL
Öğrenci 339TL
Yetişkin 369TL

Ancak 2024 ViaSea Akvaryum giriş ücretini daha ucuza getirmek için fırsat sitelerine bakmayı ve kampanya olup olmadığını sormayı unutmayın. Örneğin Aslan Park doğum günlerine özel %50 indirim sağlıyor. Eğer böyle özel bir güne denk getirirseniz epey karlı çıkabilirsiniz. Eğer buralara kadar gelmişken diğer eğlence merkezlerine de girmek isterseniz detaylı bilgilere aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Aslan Park Bilet Fiyatları

Marina Aquapark Giriş Ücreti

ViaSea Akvaryum İçinde Neler Var?

Dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olan ViaSea Akvaryum, farklı iklim kuşakları içerisinde yaşayan binlerce sualtı canlısını ve muhteşem sürüngenleri bir arada görmenize imkan tanıyor.

viasea-aquarium-icinde-neler-var

İçeride 12.000’den fazla deniz canlısı sizleri bekliyor. Ayrıca Timsah Park bölümünde de Nil timsahları ve 100 yaşına yaklaşmış dev kaplumbağaları görebilirsiniz. Kuş Cenneti bölümünde ise egzotik kuşları keşfedebilirsiniz.

viasea-hediyelik-esya-magazasi

Ek olarak biberon ile Koi Balıklarını besleme şansını da ViaSea Akvaryum’da yakalayabilirsiniz.

Yorum yapın