Aslan Park Giriş Ücreti & Kuralları

Marina Aquaparak giriş ücreti yazısını yazmak için Tuzla Viaport AVM’ye gittiğimizde Aslan Park giriş ücreti için de araştırma yaptık. İçeriye girmesek de yaptığımız araştırma sonrası girmiş kadar olduk diyebiliriz. Ancak bu tesisi en yakın zamanda yapılacaklar listesine de ekledik.

aslanpark-beyaz-aslan

Yırtıcı kedilerin türünün korunması ve çoğaltılması için faaliyette bulunan Aslan Park’ı gezmek üsterseniz buraya yaklaşık yarım saatinizi ayırmanız gerekiyor. Ayrıca yavru aslan sevme fırsatı da bulursanız bu süre belki biraz daha uzayabilir. Ancak içeride gezmeniz için bir süre kısıtlaması bulunmuyor.

Aslan Park İçinde Neler Var?

Bu özel alan içerisinde 9 farklı türden toplam 30 canlı bulunmaktadır. Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak, Serval doğada sayısı giderek azalan türler, Aslanpark’ta koruma altına alınmıştır.

aslanpark-icinde-neler-var

Ayrıca dünyada sadece 30 tane kalmış Beyaz Aslandan 2 genç erkek, 2 genç dişi ve bir yavru erkek bulunmaktadır.

Yavrularla Bir Araya Gelme Fırsatı

Aslan Park içerisinde eğer sevilmeye uygun bir yavru varsa 12:00 – 17:00 saatleri arasında onlarla bir araya gelme şansı bulabilirsiniz. Şansı diyoruz çünkü annesinin yanında değilse yani anne izin verirse yavru; bakıcısı eşliğinde sevmeniz ve fotoğraf çekilmeniz için yanınıza getiriliyor.

Ayrıca 8 yaş altı çocukların içeriye girmesi yasak. 8-17 yaş aralığındaki ziyaretçilerin de velileriyle birlikte bu etkinliğe katılmasına izin veriliyor.

Bilet haricinde bu özel zaman için 400 TL ödemeniz gerekiyor.

Aslan Park Ne Zaman Açık?

Aslan Park hafta İçi ve hafta sonu fark etmeksizin 10:00-19:00  saatleri arasında hizmet vermektedir.

Aslan Park Giriş Ücreti Ne Kadar?

Farklı yaş grupları için değişen fiyat tarifesi uygulanan bu parkta öğrenciler indirimli bilet alabiliyor. Aynı zamanda doğum günlerine özel %50 indirim de uygulanıyor. Ek olarak fırsat sitelerine de göz atabilirsiniz daha ucuza bilet alabilmek için.

0-3 Yaş Ücretsiz
4-12 Yaş 299TL
Öğrenci Bileti 339TL
Yetişkin Ücreti 369TL

NOT: Yavru ile vakit geçirmek için ekstran 400TL ödemeniz gerekmektedir.

Bilet almak için ilgili web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://bilet.viaportmarina.com/

Aslan Park Giriş Kuralları Nelerdir?

Nesli tükenmekte olan yırtıcı aslan, kaplan, jaguar gibi hayvanların bulunduğu alana girerken kurallara uymak son derece önemlidir.

İşte tesisin kuralları:

 • 13 yaş ve altı çocuklar refakatçisi ile birlikte giriş yapabilir.
 • 13 yaş altı çocuklar, yanlarında bir yetişkin olmadan Aslan Park’a giremez.
 • İçerideki uyarı levhalarına ve park görevlilerinin ikazlarına uymanız zorunludur.
 • Hava şartları – bakım onarım çalışmaları sebebiyle bazı hayvanları barınaklarında göremeyebilirsiniz.
 • Evcil hayvan kabul edilmez.
 • Flaş kullanarak fotoğraf çekimi yapmak yasaktır.
 • Hayvanları beslemek yasaktır.
 • Camlardan hayvanlara temas etmeye çalışmak, camlara vurmak, barınaklara yabancı madde atmak tehlikeli ve yasaktır.
 • Sigara içmek yasaktır.
 • Aslan Park içerisine yiyecek sokmak yasaktır.

Yol Tarifi: Aslan Park’a Nasıl Gidilir?

Aslan Park, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Tuzla ilçesinde bulunan Viaport Marina AVM içerisinde yer almaktadır. Bu heyecan verici parka farklı ulaşım alternatifleriyle kolayca gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Ulaşım:

 • Otobüs: İstanbul’un çeşitli noktalarından kalkan otobüsler ile Tuzla’ya ulaşabilirsiniz. Tuzla’ya vardıktan sonra kısa bir yürüyüş ile Viaport Marina AVM’ye gidebilirsiniz.
 • Marmaray: Marmaray hattını kullanarak Tuzla durağında inebilirsiniz. Buradan taksi veya dolmuş ile Viaport Marina’ya ulaşım sağlanabilir.
 • Minibüs: Anadolu Yakası’nın birçok noktasından kalkan minibüsler ile doğrudan Tuzla’ya ulaşabilir, ardından Viaport Marina’ya yürüyerek veya kısa bir taksi yolculuğu ile varabilirsiniz.

Özel Araç ile Ulaşım:

 • Anadolu Yakası’ndan: E-5 Karayolu veya TEM Otoyolu’nu kullanarak Tuzla çıkışına doğru ilerleyin. Tuzla tabelalarını takip ederek Viaport Marina’ya kolayca ulaşabilirsiniz. AVM içerisinde otopark imkanı mevcuttur.
 • Avrupa Yakası’ndan: Köprülerden geçerek Anadolu Yakası’na ulaştıktan sonra, E-5 Karayolu veya TEM Otoyolu’nu kullanarak Tuzla’ya doğru devam edin. Tuzla tabelalarını takip ederek Viaport Marina’ya ulaşabilirsiniz.

Aslan Park’a gelmişken ViaSea Akvaryum’u da gezemek isterseniz bilet fiyatları hakkında bilgi almak için ViaSea Akvaryum giriş ücreti yazımıza göz atabilrsiniz.

Yorum yapın