İstanbul Halkalı’dan Muratlı’ya Tren Seferleri & Saatleri

Biz bugün Tuzla’dan Marmaray ile Halkalı’ya; oradan da trenle Muratlı’ya seyahat ettik. Sizlere de bu yolculuğun detaylarını aktarmak istedik. Halkalı’dan Muratlı’ya nasıl gidilir, Muratlı tren saatleri nelerdir, tren bileti ne kadar gibi bilgileri kısa ve net bir şekilde yazarak kafa karışıklıklarını giderelim.

muratli-tren-istasyonu

İstanbul Halkalı tren isteasyonundan Edirne yönüne giden trene binerek Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy, Çorlu ve Murtalı’ya ulaşabilirsiniz.

Halkalı Muratlı Tren Bileti Nereden Alınır?

Trenle İstanbul’dan Muratlı’ya gitmek için internetten ya da Halkalı tren istasyonundaki gişelerden biletinizi alabilirsiniz.

İnternetten biletinizi almak için TCDD’nin sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://bilet.tcdd.gov.tr/

NOT: Gişedeki fiyatlarla internetteki fiyatlar aynı. Ancak koltukların dolmaması için internetten alabilirsiniz.

Muratlı Tren Bileti Ne Kadar?

Muratlı tren bileti, tek yön ve tek kişi için 120TL’dir. (Mayıs 2024)

muratli-tren-bileti-ne-kadar

Eğer Edirne’ye kadar gidecekseniz 190TL ödemeniz gerekiyor. Otobüs fiyatları ile karşılaştırdığınızda tren biletinin çok ucuz bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Muratlı Tren Saatleri

Hafta içi Halkalı’dan Edirne yönüne giden 3 ANAHAT treni bulunmaktadır: 8:40 – 11:45 – 18:00

Hafta sonu ise 8:40 – 18:00 saatlerinde kalkan trenlerden birine binerek Muratlı istasyonunda inebilirsiniz.

En güncel tren saatlerini TCDD’nin sitesinden kontrol etmeyi unutmayın.

Halkalı-Muratlı Arası Trenle Kaç Saat Sürüyor?

İstanbul-Edirne tren hattı YHT yani yüksek hızlı tren olmadığı için tren oldukça yavaş gidiyor. Biz Muratlı’ya yaklaşık 3 saatte vardık. 11:45 trenine binmiştik ve 15:05’te Muratlı İstasyonu’ndaydık.

Halkalı Tren Seferleri Konforlu mu?

ANAHAT trenine bindiğimiz için yorumu ona göre yapacağız. Bacak diz mesafesi oldukça geçiş ikili koltukların yer aldığı vagonlardan oluşuyor. Her vagonda alaturka ve alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunuyor. Aralarda simit, ayran, kola, biküvi vb. satışı için bir görevli dolaşıyor. Yani temel ihtiyaç konusunda sorun yaşamazsınız.

halkali-edirne-tren-seferleri

Koltukların yanında şarj için prizler yer alıyor. Valiz ve çantalar için de üst bölümde raflar mevcut.

Tek sorun aşırı yavaş gidiyor olması. Bunu da manzarayı seyrederek ya da kitap okuyarak sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.

Halkalı Edirne Arası Tren Durakları

Öncelikle İstanbul’dan otobüs, taksi gibi karayolu seçenekleri dışında Tekirdağ ya da Edirne’ye gitmeyi düşünüyorsanız ya da daha ucuz bir toplu ulaşım yolu arıyorsanız tren yolculuğunu deneyebilirsiniz.

İstanbul Halkalı’dan hareket eden ANAHAT trenleri ile sırasıyla Ispartakule – Çatalca – Kabakça – Kurfallı – Sinekli – Çerkezköy – Velimeşe – Çorlu – Muratlı – Kayabeyli – Lüleburgaz – Alpullu – Pehlivanköy – Bahçıvaova – Tayyakadın – Edirne duraklarına ulaşabilirsiniz.

halkali-edirne-tren-durakalri

BONUS-1: Bulgaristan Sofya’ya Tren Seferleri

Ek olarak, Yüksek hızlı trenlerle yine Halkalı’dan kalkan Çerkezköy ve Edirne duraklarında yolcu alan Sofya Ekspres’ine binerek Bulgaristan’a seyahat edebileceğinizi de bildirmek isteriz. Schengen vizeniz varsa uçak yerine trenle yolculuğu da keşfedebilirsiniz.

Avrupa’nın çoğu şehrine de kolayca trenle geçiş yapabilirsiniz. İtalya’yı trenle feth etmiş kişiler olarak şiddetle tavsiye ederiz 🙂

BONUS-2: Muratlı’da Nerede Ne Yenir?

Tekirdağ il sınırları içerisindeyseniz hiç düşünmeden Tekirdağ köftesi yiyebilirsiniz. Mavi Köşe restoranında (hemen kaymakamlığın karşısı) 160TL’ye bir porsiyon dolu dolu köfte yiyebilirsiniz.

muratlida-ne-yenir-tekirdag

Ardından Gizem Pastanesi’nde tatlı ya da kahve ile yemek faslını sonlandırabilirsiniz. Biz de bu yazıyı tam da oradan yazıp paylaşıyoruz. O zaman size iyi okumalar bize de afiyet olsun. 🙂

tekirdag-muratlida-nerede-ne-yenir

Yorum yapın